Zebranie członków oddziału starachowickiego OSPSBHP w dniu 20 maja 2016

W dniu 20 maja 2016 roku, odbyło się zebranie członków oddziału starachowickiego OSPSBHP, dotyczące organizacji  w dniu 3 czerwca 2016 roku w Starachowicach konferencji "Zrównoważone życie zawodowe", pikniku edukacyjnego "Bezpieczni na stracie, zdrowi na mecie" oraz ogniska w Nadleśnictwie Marcule.

Prezes oddziału starachowickiego Andrzej Karykowski, przedstawił program konferencji  "Zrównoważone życie zawodowe", która odbędzie się w dniu 3 czerwca 2016 roku w Muzeum Przyrody i Techniki "EKOMUZEUM" przy ulicy Wielkopiecowej 1 w Starachowicach o godzinie 10.00. W pierwszej części konferencji przewidziane są 4 wystąpienia, dotyczące europejskiego spojrzenia na kwestię wieku pracowników i zdrowia w pracy, prezentowane przez przedstawicieli Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. Kolejnym punktem konferencji, będzie prelekacja przedstawiciela Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach, dotycząca przeciwdziałania negatywnym skutkom stresu. W drugiej części konferencji, zostaną przedstawione dobre praktyki  z zakresu reintegracji i powrotu pracowników na rynek pracy oraz odpowiedzialność społeczna biznesu na temat zarządzania bezpieczeństwem i zdrowiem pracowników oraz mieszkańców, o których opowie  Prezes Zarządu Celsium serwis. Ostatnim tematem konferencji, będzie omówienie programu dofinansowania przedsiębiorstw z ZUS w zakresie poprawy bezpieczeństwa pracy, prezentowane przez członka sieci ekspertów bhp CIOP-PIB. Na zakończenie konferencji przewidziane jest wystąpienie Wiceprezesa Zarządu Głównego OSPSBHP Marka Nościusza.

Po konferencji o godzinie 13.00, rozpocznie się piknik edukacyjny "Bezpieczni na stracie, zdrowi na mecie" na placu pod Skałkami w Starachowicach. Podczas pikniku zaplanowane są stoiska: producentów, dystrybutorów odzieży, obuwia i środków ochrony indywidualnej,  firm prezentujących dobre praktyki zakresu bezpieczeństwa pracy oraz stoiska informacyjno - poradnicze CIOP-PIB, PIP, PSP, KPP i PSSE.  Organizatorzy zaplanowali szereg konkursów dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z nagrodami oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i fotograficznego przeprowadzonjego wśród uczniów z terenu Starachowic.

Po zakończeniu pikniku edukacyjnego, Zarząd oddziału starachowickiego, zaprasza członków OSPSBHP na wspólną biesiadę przy ognisku na terenie Nadleśnictwa w Marculach. Udział w konferencji, pikniku edukacyjnym oraz biesiadzie przy ognisku, zapowiedziały oddziały OSPSBHP z: Radomia, Kielec, Końskich, Tomaszowa Mazowieckiego, Warszawy Centrum i Lublina.

Seketarz oddziału starachowickiego

Paweł Strzelec