Zaproszenie na konferencję i piknik edukacyjny w Starachowicach

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji dla pracodawców i służb bhp oraz pikniku edukacyjnym „Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie", który odbędzie się w dniu 3 czerwaca 2016r. w godzinach 10.00 - 19.00 w Starachowicach.

Szanowni Państwo!

W imieniu Prezydenta Miasta Starachowic, Starosty Powiatu Starachowickiego oraz Zarządu Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP, serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konferencji dla pracodawców oraz pikniku edukacyjnym „Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie", które są zaplanowane na dzień 3 czerwca 2016 r. (piątek) w godzinach 10.00 - 19.00 w Starachowicach na terenie Muzeum Przyrody i Techniki oraz Placu pod Skałkami.

Konferencja i piknik edukacyjny to działanie, którego głównym organizatorem jest nasze Stowarzyszenie, a partnerami są: Centralny Instytut Ochrony Pracy, Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach oraz dostawca ciepła systemowego Celsium.

Celem pikniku edukacyjnego jest zapoznanie uczestników z „dobrymi praktykami” w zakresie bezpieczeństwa pracy, a także szeroką gamą produktów wykorzystywanych w bezpieczeństwie pracy.

Piknik skierowany będzie do uczniów szkół zawodowych i technicznych, pracowników, pracodawców firm budowlanych, stolarskich, transportowych, motoryzacyjnych, przetwórstwa mięsnego itp. działających w województwie świętokrzyskim, a także pracowników służby BHP oraz społeczności lokalnej. Liczymy na udział około 1000 uczestników.

Program pikniku, będzie się składać z części wystawowo-pokazowej, która zaplanowana jest na Placu pod Skałkami. Zaplanowane są stoiska producentów, dystrybutorów odzieży, obuwia i sprzętu ochron osobistych, stoiska firm, które będą prezentować „dobre praktyki” z zakresu prewencji wypadkowej, pokazy prawidłowych montaży rusztowań, prac na wysokości, bezpiecznego użytkowania maszyn i urządzeń oraz stoiska redakcji wydawnictw branżowych, a także stoiska informacyjno-poradnicze CIOP-PIB, PIP, PSP. Zaplanowano też szereg konkursów dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, a także pokaz działań jednostek straży pożarnej oraz ratownictwa medycznego.

Prezes Zarządu oddziału OSPSBHP

w Starachowicach